Aktualności

Mistrzostwa Województwa Open 3-4.06.2006r.

W miniony weekend na pływalni MOSiR w Toruniu odbyły się VIII Mistrzostwa województwa kujawsko – pomorskiego w pływaniu. Na starcie stanęło 115 zawodników z 8 klubów zrzeszonych w KPZPł. Na starcie zabrakło tylko najlepszej naszej zawodniczki Agaty Zwiejskiej, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy na zgrupowaniu kadry w Ostrowcu Św. i w najbliższy weekend wystartuje na mityngu z cyklu Mare Nostrum w Rzymie. Zawodnicy konkurowali ze sobą w 17 konkurencjach indywidualnych oraz z 3 sztafetach podczas trzech bloków zawodów. W klasyfikacji medalowej zwyciężył bydgoski klub MUKS „Piętnastka” a drugą lokatę zajęli zawodnicy „Delfina” Toruń zdobywając 9 złotych 6 srebrnych oraz 5 brązowych medali, drugi z toruńskich klubów „Ósemka” sklasyfikowana została na 6 miejscu z 1 srebrnym medalem. Największym dorobkiem medalowym poszczycić się może Mateusz Kierzkowski zdobywca 6 złotych medali w konkurencjach indywidualnych, 2 złote medale zdobyły męskie sztafety a 1 złoty Mateusz Woźniak (ponadto zdobył jeszcze 1 srebrny i 1 brązowy) Karolina Walczewska 3 srebrne Rafał Swinarski 2 srebrne Radosław Jóźwiak 2 brązowe oraz Joanna Dybowska 1 brązowy. Szkoda tylko, że na starcie zabrakło Agaty bo moglibyśmy śmiało nawiązać rywalizację z MUKS „Piętnastka” Bydgoszcz o prymat w województwie.

Wyniki Mistrzostw Województwa Open 3-4.06.2006r.