Aktualności

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

W dniach 14-15 czerwca 2013 r w Bydgoszczy odbyła się druga runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików – 12 lat.
 Nasz Klub reprezentowało 13 zawodników: Dziewczęta: Martyna Gąsowska, Patrycja Łukiewska, Patrycja […]

Nasz Klub reprezentowało 13 zawodników:
Dziewczęta: Martyna Gąsowska, Patrycja Łukiewska, Patrycja Tomaszewska, Karolina Witkowska, Weronika Wyrwa, Kamila Żabińska
Chłopcy: Michał Kalinowski, Mateusz Ligocki, Igor Mierzwa, Kieran Ollivierre, Marcin Pankowski, Andrzej Wieciński, Miłosz Wróblewski

Bezkonkurencyjny okazał się Michał Kalinowski, który pięciokrotnie stawał na podium (cztery indywidualnie oraz sztafeta). Złote medale otrzymał za zajecie pierwszego miejsca w konkurencji: 100m stylem dowolnym (1’04”87), 400m stylem dowolnym (5’08”29), 200m stylem zmiennym (2’42”68). Brązowy medal otrzymał za konkurencję 100m stylem motylkowym (1’17”12).

Martyna Gąsowska zajęła drugie miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym (5’23”78)

Andrzej Wieciński zajął trzecie miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym (3’10”28)

Brązowy medal wywalczyła sztafeta mix 4 x 50 dow w składzie: Gąsowska (32”03), Tomaszewska (33”74), Wieciński (31”95) Kalinowski (29”76).

W dziesiątce najlepszych zawodników (klasyfikacja punktowa) pierwsze miejsce zajął Michał Kalinowski, dziesiąte zaś Andrzej Wieciński. Wśród dziewcząt szóste miejsce zajęła Martyna Gąsowska

MTKP Delfin Toruń zajął 3 m-ce w klasyfikacji drużynowej, w klasyfikacji medalowej czwarte (7 medali)