Aktualności

Trójmecz pływacki Polska-Ukraina-Czechy

Bardzo udany występ Agaty Zwiejskiej w Trójmeczu Polska-Ukraina-Czechy. W miniony weekend zawodniczka MTKP „Delfin” Toruń Agata Zwiejska reprezentowała Polskę na międzynarodowych zawodach pływackich w Ostrowcu Św. Agata wystartowała 5 razy […]

Bardzo udany występ Agaty Zwiejskiej w Trójmeczu Polska-Ukraina-Czechy.

image520W miniony weekend zawodniczka MTKP „Delfin” Toruń Agata Zwiejska reprezentowała Polskę na międzynarodowych zawodach pływackich w Ostrowcu Św. Agata wystartowała 5 razy ( z tego 2 razy poza konkursem ponieważ w każdej konkurencji kraj mógł wystawić tylko 2 zawodników). Z trzech startów reprezentacujnych Agata dwa razy zwyciężyła: w sztafecie 4 x 200 m stylem dow razem z Otylią Jędrzejczak, Katarzyną Baranowską i Katarzyną Kowalczyk oraz na 200 m stylem dowolnym z czasem 2,03,00 (w pokonanym polu pozostawiła startującą po raz pierwszy po wypadku Otylię Jędrzejczak) oraz na 100 m stylem dowolnym zajęła 5 miejsce 0,58,33. Poza tym w konkurencji 400 m stylem dowolnym startując PK uzyskała najlepszy czas (4,25,31).

Widać było, że Agata mimo tego iż jest w mocnym treningu (bezpośrednie przygotowanie do Głównych MMistrzostw Polski) jest w wysmienitej dyspozycji i przebojem wdziera się do pierwszej reprezentacji kraju. Pierwszy jej występ na 400 m stylem dowolnym nie wyszedł tak jak chcuielibyśmy jednak należy wiedzieć, że Agata płynęła PK i od początku płynęła sama zostwiając daleko za sobą pozostałe zawodnicznki. Jej występ na 200 m sylem dow był już o wiele lepszy, zastąpiła ona Paulinę Barzycką będącą w słabszej dyspozycji, i nie zawiodła wygrywając tą konkurencję z bardzo dobrym rezultatem 2,03,00. Widać było jednak gołym okiem, że dopiero zaczyna się sezon pływania na długim basenie i wyszły wszystkie braki związane z trenowanie na pływalni 25 m.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.