Aktualności

GP Polski Ostrowiec Św.

W dniach 6-7.05.2006 r w Ostrowcu Św. odbyły się finałowe zawody cyklu Grand Prix Polski w pływaniu. Na starcie stanęła silna ekipa z naszego klubu: Agata Zwiejska, Karolina Walczewska, Radosław Jóźwiak.
Prawdziwą gwiazdą tej imprezy okazała się nasza zawodniczka Agata Zwiejska, która przygotowuje się do Głównych Mistrzostw Polski (18 – 21.05 Ostrowiec Św.), gdzie walczyć będzie o minima na Mistrzostwa Europy Seniorów w Budapeszcie (31.07 – 6.08), Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro (21 – 27.08).
Agata w swoich trzech startach zajęła odpowiednio: III m w konkurencji 100m stylem dowolnym 0,59,32 , II m w konkurencji 400 stylem dowolnym 4,20,28 , a najlepszy start zaliczyła na 200 stylem dowolnym gdzie wynikiem 2,01,94 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek 17 lat i jest to czas o 0,16s gorszy od minimum PZP na w.w. imprezy.

Myślę, że Agata jest na dobrej drodze do uzyskania za 10 dni minimów i będzie reprezentować Polskę na w.w. imprezach.
W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Polski Agata zajęła 3 miejsce (1751 pkt) za Pauliną Barzycką i Beatą Kamińską. Smaczku dodaje słuszne spostrzeżenie trenera kadry Pawła Słomińskiego, który zauważył, że „kroi” nam się medalowa sztafeta kobieca 4 x 200 stylem dowolnym na ME, bo Otylia Jędrzejczak, Paulina Barzycka, Agata Zwiejska oraz Katarzyna Baranowska są w stanie popłynąć z czasem 8,01, a na poprzednich ME Hiszpanki zdobyły złoto z czasem 8,03,41 !!!!!! (wypowiedź z Przeglądu Sportowego z dnia 8.05)
Na starcie zabrakło naszego świetnego zawodnika Delfina Mateusza Kierzkowskiego, którego w Toruniu zatrzymał egzamin maturalny.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.