Aktualności

Zawody Andrzejkowe w Brodnicy

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu na Andrzejkowych Zawodach Pływacki w Brodnicy.

W sobotę odbyły się na Brodnickim basenie ANDRZEJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE dla dzieci. Wystartowali tam zawodnicy z naszego klubu. Wśród nich znalazł się debiutant, Karol Bagrowisk ( ‘96), dla którego były to pierwsze zawody. Przecenił jednak swoje siły i zaczął zdecydowanie za szybko dystans 100 metrów stylem dowolnym i w połowie zabrakło mu sił i nie ukończył dystansu. Jednak brawa dla niego, za jakby nie było rekordy życiowe na 25 i 50 metrów, które zrobił po drodze.

Klaudia Borowiec (‘96) startując pierwszy raz na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym uzyskała bardzo ładny czas – 1:40”26 i zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wystartował również w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym, ale o tym później.

Wśród starszych zawodników Justyna Otremba (’95) na 100 m stylem grzbietowym zajęła 2, a na 100 klasykiem 1 miejsce, czym wywalczyła pierwsze miejsce w punktacji wielobojowej wśród dziewcząt 11-sto letnich.

Jej koleżanka, Oliwia Dzikiewicz (’95) w tej samej kategorii wywalczyła pierwsze i czwarte miejsce (100 Kr i 50 De) dzięki czemu, stanęła obok Justyny na podium zajmując III miejsce w punktacji wielobojowej.

Wśród chłopców najlepiej spisał się Marcin Buczkowski (’94), który startował na dystansach 100 m grzbietem, gdzie zajął II miejsce oraz III miejsce na 100 m kraulem. Pozwoliło mu to ma zajęcie III miejsca w punktacji wielobojowej.

Cała trójka przywiozła do domu piękne puchary.

W startach indywidualnych na podium stanęli również Krystian Gurzyński (’94), który zajął I miejsce na 100 m grzbietem, a Daniel Witkowski II miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz Michał Kuleszko III miejsce na tym samym dystansie.

Rozegrane zostały również sztafety 4×100 m stylem zmiennym.

W sztafecie dziewcząt wystartowały Klaudia Borowiec (grzbiet), Patrycja Szyperska (klasyk), Justyna Otremba (delfin) i Oliwia Dzikiewicz (kraul). Po zaciętej walce, gdzie kolejności zmieniały się prawie na każdej zmianie dziewczęta zajęły IV miejsce.

Sztafeta chłopców w składzie Krystian Gurzyński (grzbiet), Daniel Witkowski (klasyk), Marcin Buczkowski (delfin) i Rafał Lipka (kraul) wywalczyła II miejsce oraz puchar dla klubu.

 

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.