Aktualności

Medale Justyny na ZMP

Wielkim sukcesem sportowym zakończył się start Justyny Otremby zawodniczki MTKP Delfin Toruń oraz uczennicy Gimnazjum Nr 30 w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 14 lat w Gorzowie Wlkp. W miniony weekend […]

Wielkim sukcesem sportowym zakończył się start Justyny Otremby zawodniczki MTKP Delfin Toruń oraz uczennicy Gimnazjum Nr 30 w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 14 lat w Gorzowie Wlkp.

W miniony weekend tj. 16 – 18.01 Justyna zdobyła 5 medali: 3 złote 1 srebrny oraz 1 brązowy. Zawodniczka toruńskiego Delfina, podopieczna trenera Macieja Bukowskiego, zdobyła „koronę” w stylu klasycznym czyli zwyciężył na wszystkich dystansach w tym stylu: 50 m (0,33,63) 100 m (1,13,19) oraz 200 m (2,28,26) a pozostałe dwa medale zdobyła w stylu zmiennym srebrny na dystansie 200 m (2,25,08) a brązowy na dystansie 100 m (1,07,34) w stylu zmiennym uległa najlepszej zawodniczce mistrzostw reprezentującej Słowiankę Gorzów Wlkp. Annie Porzelskiej.

Rezultaty osiągnięte przez Justynę nie były dla mnie dużym zaskoczeniem (wskazywał na to ranking przed mistrzostwami) jednak postęp wynikowy w ciągu ostatnich 4 miesięcy jest ogromny bo przecież na ostatnich mistrzostwach Polski w lipcu ubiegłego roku Justyna nie zdobyła medalu (najlepszy wynik to 4 miejsce). Swoim rewelacyjnym występem w Gorzowie Wlkp. Justyna przebojem wdarła się do Kadry Narodowej juniorów i już niebawem będzie reprezentowała Polskę na zawodach we Włoszech (marzec) na Cyprze (kwiecień) oraz w Oświęcimiu (maj). Start w Zimowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie, nadspodziewanie dobrze, zakończył pierwszy etap przygotowań do Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu (maj w Ostrowcu Św. gdzie walczyć będzie o przepustkę na główną imprezę dla juniorów w tym roku czyli EYOF (Europejskie Młodzieżowe Dni Olimpijskie) w Tampere (FIN). Na EYOF pojedzie osiem najlepszych juniorek 13 – 14 letnich.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.