Aktualności

Z Delfinem do Rio de Janeiro

W dniu 25.10.2014 zorganizowaliśmy zawody „Z Delfinem do Rio de Janeiro”, na pływalni  uczelnianego Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Św. Józefa 17 w Toruniu. Zawody pływackie „Z Delfinem do…” odbywają […]

W dniu 25.10.2014 zorganizowaliśmy zawody „Z Delfinem do Rio de Janeiro”, na pływalni  uczelnianego Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Św. Józefa 17 w Toruniu.

Zawody pływackie „Z Delfinem do…” odbywają się cyklicznie corocznie od roku 1991, kiedy to pierwsza edycja nosiła nazwę „Żabką do Barcelony”, zawody mają charakter ogólnopolski, a celem ich jest wyłonienie najlepszych pływaków naszego kraju w kategoriach młodzieżowych, którzy mają aspiracje reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

W zawodach wzięło udział 408 zawodników, reprezentujących 22 kluby pływackie z terenu całego kraju.

Na zawodach znakomicie wypadli zawodnicy MTKP Delfin Toruń, zdobywając medale i poprawiając swoje rekordy życiowe.

Największe sukcesy odnieśli:

  • Danuta Wiecińska rocznik 2005
    – II miejsce na 50 m st. dowolnym,
    – III miejsce na 50 m st. klasycznym,
  • Wiktor Martin-Woźniak rocznik 2003
    – II miejsce na 50 m st. dowolnym,
  • Hubert Brończyk rocznik 2004
    – III miejsce na 50 m st. grzbietowym,
  • Michał Kalinowski rocznik 2001
    – I miejsce na 100 m st. dowolnym,
    – III miejsce na 400 m st. dowolnym,
  • Kamila Żabińska rocznik 2001
    – II miejsce na 200 m st. klasycznym,
  • Daria Ziółkowska rocznik 1998
    – II miejsce na 50 m st. dowolnym,
    – II miejsce na 400 m st. dowolnym,
  • Katarzyna Kujawska rocznik 2000
    – 
    II miejsce na 200 m st. klasycznym,
    – II miejsce na 200 m st. zmiennym,
  • Monika Smoła rocznik 1999
    – III miejsce na 100 m st. dowolnym,
    – III miejsce na 400 m st. dowolnym,
  • Oliwia Szczygieł rocznik 2000
     II miejsce na 100 m st. dowolnym,
    – II miejsce na 400 m st. dowolnym,
  • Martyna Gąsowska rocznik 2001
    – II miejsce na 400 m st. dowolnym,
  • Borys Marcinkowski rocznik 1999
    – II miejsce na 100 m st. dowolnym,
    – II miejsce na 100 m st. motylkowym,
  • Krzysztof Kwiatkowski rocznik 1997
    – I miejsce na 100 m st. dowolnym,
  • Kamil Romanowski rocznik 1997
    – II miejsce na 200 m st. klasycznym,
    – I miejsce na 200 m st. zmiennym,
  • Mikołaj Kuleszko rocznik 1998
    – III miejsce na 100 m st. motylkowym,
  • Marta Wąwoźna rocznik 1999
    – III miejsce na 100 m st. motylkowy,
  • Bartosz Olewnik rocznik 1999
    – III miejsce na 100 m st. dowolnym,
    – II miejsce na 200 m st. zmiennym,
  • sztafeta chłopcy rocznik 2003-2005
    – II miejsce na 4×50 m st. dowolnym

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.