Aktualności

[Aktualizacja] Letnie Mistrzostwa Polski dobiegły końca

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, 10-12 lipca 2015 Ostrowiec Świętokrzyski Reprezentantką naszego klubu była Katarzyna Kujawska, trenująca na co dzień pod opieką trenera D. Nowickiego. Kasia przez trzy dni mistrzostw startowała […]

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, 10-12 lipca 2015 Ostrowiec Świętokrzyski

Reprezentantką naszego klubu była Katarzyna Kujawska, trenująca na co dzień pod opieką trenera D. Nowickiego. Kasia przez trzy dni mistrzostw startowała w konkurencjach 100 m st. motylkowym, 100 m st. klasycznym, 200 m st. klasycznym,200 m st. zmiennym oraz 400 m st. zmiennym.

Największy sukces Kasia odniosła na dystansie 400 m st. zmiennym, awansując do Finału B i uzyskując 13.czas MP- 5:30.93, zaś w pozostałych konkurencjach poprawiając własne rekordy życiowe.

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat, 10-12 lipca 2015 Dębica              

W Dębicy, 16-letni pływacy naszego klubu: Monika Smoła, Marta Wąwożna i Borys Marcinkowski, których trenerem jest Maciej Bukowski, wystartowali po jak najlepsze wyniki mistrzostw. Cała trójka może pochwalić się bardzo udanymi startami, albowiem wszyscy poprawili swoje życiowe osiągnięcia pływackie.

Monika Smoła dwukrotnie startowała w finałach:  w Finale B na dyst. 400 m st. zmiennym, uzyskując 11. czas oraz w Finale A na dyst. 200 m st. motylkowym, uzyskując 8. lokatę. 

Borys Marcinkowski  awansował do Finału A trzykrotnie:                                                                          na dyst. 50 m st. motylkowym, uzyskując srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza  Polski,
na dyst. 50 m st. dowolnym znalazł się tuż za podium, zajmując  4. lokatę,
na dyst. 100 m st. dowolnym zajmując 7. miejsce.
Były to najlepsze starty  naszego zawodnika!

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat, 15-17 lipca 2015 Ostrowiec Świętokrzyski

Daria Ziółkowska ( zawodniczka trenera M. Bukowskiego) oraz Mikołaj Kuleszko i Kamil Romanowski ( zawodnicy trenera S. Wiklenda) wzięli udział w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Św. Nasi zawodnicy stanęli do rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami w Polsce, uzyskując bardzo dobre wyniki i bijąc własne rekordy. 

Kamila Romanowskiego mogliśmy trzykrotnie oglądać w Finale B, na dyst.: 50 m st. klasycznym , 100 m st. klasycznym i  200 m st. zmiennym.

Aktualizacja:

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat 3-5.07.2015 w Olsztynie

Bardzo udany był start czwórki zawodników MTKP Delfin Toruń, biorących udział w . Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat w Olsztynie.
Nasz klub reprezentowali: Michał Kalinowski, Andrzej Wieciński, Krystian Busz (zawodnicy trenera Dawida Nowickiego) oraz Martyna Gąsowska (zawodniczka trenera S. Wiklenda).

Wszyscy zawodnicy znacząco poprawili swoje rekordy, potwierdzając  tym samym dobrą formę i przygotowanie.

Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Wieciński, który trzykrotnie awansował do finału B:

  • 50 m st. klasycznym, wygrywając ten finał i zajmując 11 miejsce,
  • 200 m st. klasycznym, zajmując 5 miejsce w finale B,
  • 100 m st. klasycznym, ponownie wygrywając ten finał.

Do finału B na 100 m st. dowolnym zakwalifikowała się również Martyna Gąsowska, zajmując 19 miejsce. Bardzo dobry wynik na 400 m st. dowolnym, uzyskał Krystian Busz poprawiając swój rekord o ponad 20 s.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz rodzicom, życząc udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!!!!!

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.