Aktualności

Z Delfinem do Tokio

W dniu 22.10.2016 zorganizowaliśmy zawody „Z Delfinem do Tokio”, na pływalni Uczelnianego Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Św. Józefa 17 w Toruniu. Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu […]

W dniu 22.10.2016 zorganizowaliśmy zawody „Z Delfinem do Tokio”,
na pływalni Uczelnianego Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
przy ul. Św. Józefa 17 w Toruniu.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urzędu Miasta Torunia, jak również dzięki zaangażowaniu rodziców naszych zawodników i trenerów.

Zawody pływackie „Z Delfinem do…” odbywają się cyklicznie corocznie od roku 1991, kiedy to pierwsza edycja nosiła nazwę „Żabką do Barcelony”, zawody mają charakter ogólnopolski, a celem ich jest wyłonienie najlepszych pływaków naszego kraju w kategoriach młodzieżowych, którzy mają aspiracje reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

W zawodach wzięło udział 516 zawodników, reprezentujących 32 kluby pływackie
z terenu całego kraju.

Na zawodach znakomicie wypadli zawodnicy MTKP Delfin Toruń, zdobywając medale
i poprawiając swoje rekordy życiowe.

W klasyfikacji punktowej chłopców Huber Małkowski zdobył II miejsce.

Najlepszy wynik wśród naszych zawodników osiągnął Andrzej Wieciński, który  na 50 m st. klasycznym uzyskał czas 0:30,02. Nasz zawodnik został zgłoszony poza konkurencją i dzięki temu, poprawił swój rekord, a uzyskany czas w tej chwili daje mu w rankingu I miejsce w kraju.

Największe sukcesy odnieśli:

 • Danuta Wiecińska rocznik 2005
  II miejsce na 50 m st. dowolnym,
  III miejsce na 50 m st. klasycznym,
 • Hubert Małkowski rocznik 2005
  II miejsce na 50 m st. dowolnym,
  I miejsce na 50 m st. klasycznym,
 • Andrzej Wieciński rocznik 2001
  I miejsce na 200 m st. klasycznym,
 • Michał Kalinowski rocznik 2001
  III miejsce na 200 m st. zmiennym,
  III miejsce na 200 m st. grzbietowym,
 • Kamila Żabińska rocznik 2001
  III miejsce na 200 m st. klasycznym,
 • Katarzyna Kujawska rocznik 2000
  III miejsce na 100 m st. motylkowym,

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.