Aktualności, ZSMEiE

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

W dniach 24-25.03.2017 grupa 11 naszych zawodników uczestniczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 12,13 lat w Bydgoszczy. W zawodach brali udział następujący zawodnicy: Józefowicz Bartłomiej, Kruszewski Adrian, Przygocki Dawid, Pyrzyński Daniel, […]

W dniach 24-25.03.2017 grupa 11 naszych zawodników uczestniczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 12,13 lat w Bydgoszczy.

W zawodach brali udział następujący zawodnicy: Józefowicz Bartłomiej, Kruszewski Adrian, Przygocki Dawid, Pyrzyński Daniel, Rabant Wiktor, Siemieniecki Damian, Sosnowski Michał, Brończyk Hubert, Małkowski Hubert, Wiecińska Danuta, Zięba Anastazja.

Po raz kolejny znakomicie wypadli nasi zawodnicy, zdobywając medale i poprawiając swoje rekordy życiowe. Podczas tych zawodów zdobyliśmy 7 medali, zajmując 4 miejsce w kategorii wiekowej 12 lat.

Multimedalistą podczas tych zawodów został Hubert Małkowski, który zdobył 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), zajmując w klasyfikacji punktowej chłopców 2 miejsce.

Na uwagę zasługuje przewaga, z jaką Hubert wygrał z innymi zawodnikami w swojej kategorii wiekowej, w konkurencji na 200 m st. klasycznym było to ponad 23 s, natomiast na 100 m st. klasycznym ponad 11 s.

W rywalizacji sztafet, zdobyliśmy III miejsce w konkurencji 4×50 zmiennym, skład sztafety: Anastazja Zięba, Danuta Wiecińska, Hubert Małkowski, Bartłomiej Józefowicz.

Pozostali nasi zawodnicy, znacząco poprawili swoje rekordy życiowe.

Zawody te składają się z dwóch etapów: I rundy w której właśnie uczestniczyli nasi zawodnicy, a następnie z zawodów finałowych II rundy, które organizowane będą w czerwcu.

W zawodach I i II rundy mogą uczestniczyć wyłącznie zawodnicy 13 letni, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności dla 12-latków rozegranym w listopadzie poprzedniego roku.

Do II rundy awansują wszystkie kluby, z których w I rundzie wystartowały minimum 4 osoby (czyli skład może być mieszany w dowolny sposób lub składać się z zawodników jednej płci), w obu rundach klub może zgłosić dowolną liczbę zawodników.

Wyniki naszych zawodników:

 • Danuta Wiecińska
  III miejsce na 100 m st. dowolnym,
 • Hubert Małkowski
  I miejsce na 100 m st. klasycznym,
  I miejsce na 200 m st. klasycznym,
  II miejsce na 100 m st. dowolnym,
  III miejsce na 100 m st. dowolnym,
 • Hubert Brończyk
  III miejsce na 400 m st. dowolnym,

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze wyłączone

Komentowanie wyłączone.