Archiwum z Lipiec, 2019

Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich Olsztyn 5-7.07.2019

Znakomicie – tak można określić osiągnięcia naszych 14 – letnich zawodników podczas ich pierwszego startu na szczeblu centralnym na Mistrzostwach Polski w Olsztynie w dniach 5-7.07.2019 roku. Zawody zgromadziły 604 […]

Znakomicie – tak można określić osiągnięcia naszych 14 – letnich zawodników podczas ich pierwszego startu na szczeblu centralnym na Mistrzostwach Polski w Olsztynie w dniach 5-7.07.2019 roku.

Zawody zgromadziły 604 zawodników z 171 klubów pływackich, pomimo tak znacznej konkurencji i rywalizacji z klubami, które w ramach SMS posiadają lepsze warunki i prowadzą więcej jednostek treningowych w skali tygodnia, nasi zawodnicy awansowali aż 9 razy do finałów Mistrzostw Polski.

Nasz klub reprezentowało 5 zawodników: Anastazja Zięba (5 finałów Mistrzostw Polski), Hubert Małkowski (3 finały Mistrzostw Polski), Piotr Gilewski (1 finał Mistrzostw Polski), Bartłomiej Józefowicz i Filip Politowski.

Średni wynik sportowy to 103%, większość startów zakończyła się rekordami życiowymi, które uzyskane były zaledwie 1 miesiąc wcześniej. Na ocenę sportową wpływ ma nie tylko miejsce, które zajęli, ale postęp sportowy jaki osiągnęli nasi zawodnicy, a to dowodzi dobrze zaplanowanego i przeprowadzonego planu szkoleniowego.

Najlepsze wyniki naszych zawodników:

  • Anastazja Zięba
    400 m st. zmiennym 8 miejsce eliminacje 104% (finał A 9 miejsce – progresja 101%)
    100 m st. motylkowym 101% 5 miejsce w finale B
    200 m st. motylkowym eliminacje 11 miejsce finał B
    400 m st. dowolnym 103% 6 miejsce w finale B
    200 m st. zmiennym 5 miejsce w finale B
  • Hubert Małkowski
    400 m st. dowolnym 9 miejsce eliminacje 103% (finał A 9 miejsce)
    50 m st. klasycznym 8 miejsce w finale B 102%
    200 m st. zmiennym 8 miejsce w finale B 101%
  • Piotr Gilewski
    50 m st. motylkowym 8 miejsce w finale B 111%
    50 m st. dowolnym 103%
    100 m st. dowolnym 102%,
    100 m st. motylkowym
  • Filip Politowski
    400 m st. dowolnym 104%, 50 m st. dowolny 101%
    200 m st. zmiennym 108%, 200 m st. dowolny 101%
    100 m st. dowolnym 105%,
  • Bartłomiej Józefowicz
    50 m st. dowolnym 102%, 50 m st. motylkowym 108%
     200 m st. zmiennym 104%.

Należy do tego dodać, że nasi chłopcy dwukrotnie startowali w rywalizacji sztafet: 4×200 m st. dowolnym i 4×100 m st. dowolnym.